Ο Δημήτρης Γιαννούλης που αγωνίζεται εδώ και τρία χρόνια στην Αγγλία για λογαριασμό της Νόριτς, συμπλήρωσε 100 εμφανίσεις με τη φανέλα των "καναριών" όμως δεν κατάφερε να γιορτάσει με... νίκη αυτό του το επίτευγμα αφού η ομάδα του έχασε με 3-1 από την Μίντλεσμπρο, σε αγώνα που αγωνίστηκε όλο το 90λεπτο.

Ο Δημήτρης Γιαννούλης συμπλήρωσε 100 συμμετοχές με τη φανέλα της Νόριτς

Τις 100 συμμετοχές συμπλήρωσε ο Δημήτρης Γιαννούλης με τη φανέλα της Νόριτς, με τον Έλληνα αμυντικό να αγωνίζεται σε όλο τον αγώνα της ομάδας του με τη Μίντλεσμπο αλλά να μην... αποφεύγει την ήττα (3-1) η οποία είχε ως αποτέλεσμα τα "καναρίνια" που βρίσκονται στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, να παραμείνουν στους 55 βαθμούς. Μάλιστα, η Νόριτς τη δεδομένη στιγμή μένει εκτός από τα playoffs για την άνοδο.

Η Νόριτς αν και προηγήθηκε στο 17ο λεπτό με τον Άσλεϊ Μπαρνς, είδε τον Μπόρχα Σάινθ να αποβάλλεται στο 30ο λεπτό και από κει και πέρα ξεκίνησε ο... κατήφορος καθώς δέχτηκε τρία γκολ από την Μίντλεσμπρο που έκανε το 3-1 χάρη στα τέρματα των
 Μάρκους Φορς (37'), Εμανουέλ Λατέ (43') και Λούκας Ένγκελ (62').