Η ανασκόπηση του Μουντιάλ 2018 μέχρι σήμερα - Αγώνες και αποτελέσματα
ow0givdnucvcdtzkl76s
Sports

Η ανασκόπηση του Μουντιάλ 2018 μέχρι σήμερα - Αγώνες και αποτελέσματα

Τι συνέβη στα παιχνίδια που προηγήθηκαν στο Παγκόσμιο Κύπελλο

1ος όμιλος
1η αγωνιστική (14-15/06)
Ρωσία - Σαουδική Αραβία 5-0
Αίγυπτος - Ουρουγουάη 0-1

2η αγωνιστική (19-20/06)
Ρωσία - Αίγυπτος 3-1
Ουρουγουάη - Σαουδική Αραβία 1-0

3η αγωνιστική (25/06)
Ουρουγουάη - Ρωσία 3-0
Σαουδική Αραβία - Αίγυπτος 2-1

Ομάδες N-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Ουρουγουάη32-0-0 5-0 9
2. Ρωσία 2-0-1 8-4 6
----------------------------------------
3. Σαουδική Αραβία 1-0-2 2-7 3
4. Αίγυπτος 0-0-3 2-6 0

2ος όμιλος
1η αγωνιστική (15/06)
Μαρόκο - Ιράν 0-1
Πορτογαλία - Ισπανία 3-3

2η αγωνιστική (20/06)
Πορτογαλία - Μαρόκο 1-0
Ιράν - Ισπανία 0-1

3η αγωνιστική (25/06)

Ιράν - Πορτογαλία 1-1
Ισπανία - Μαρόκο 2-2

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Ισπανία 1-2-0 6-5 5
2. Πορτογαλία 1-2-0 5-4 5
------------------------------------
3. Ιράν 1-1-1 2-2 4
4. Μαρόκο 0-1-2 2-4 1

3ος όμιλος
1η αγωνιστική (16/06)
Γαλλία - Αυστραλία 2-1
Περού - Δανία 0-1

2η αγωνιστική (21/06)
Δανία - Αυστραλία 1-1
Γαλλία - Περού 1-0

3η αγωνιστική (26/06)
Δανία - Γαλλία 0-0
Αυστραλία - Περού 0-2

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Γαλλία 2-1-0 3-1 7
2. Δανία 1-2-0 3-2 5
-----------------------------------
3. Περού 1-0-2 2-2 3
4. Αυστραλία 0-1-2 2-5 1

4ος όμιλος
1η αγωνιστική (16/06)
Αργεντινή - Ισλανδία 1-1
Κροατία - Νιγηρία 2-0

2η αγωνιστική (21-22/06)
Αργεντινή - Κροατία 0-3
Νιγηρία - Ισλανδία 2-0

3η αγωνιστική (26/06)
Νιγηρία - Αργεντινή 1-2
Ισλανδία - Κροατία 1-2

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Κροατία 3-0-0 7-1 9
2. Αργεντινή 1-1-1 3-5 4
----------------------------
3. Νιγηρία 1-0-2 3-4 3
4. Ισλανδία 0-1-2 2-5 1

5ος όμιλος
1η αγωνιστική (17/06)
Κόστα Ρίκα - Σερβία 0-1
Βραζιλία - Ελβετία 1-1

2η αγωνιστική (22/06)
Βραζιλία - Κόστα Ρίκα 2-0
Σερβία - Ελβετία 1-2

3η αγωνιστική (27/06)

Σερβία - Βραζιλία 0-2
Ελβετία - Κόστα Ρίκα 2-2

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Βραζιλία 2-1-0 5-1 7
2. Ελβετία 1-2-0 5-4 5
-------------------------------
3. Σερβία 1-0-2 2-4 3
4. Κόστα Ρίκα 0-1-2 2-5 1

6ος όμιλος
1η αγωνιστική (17-18/06)
Γερμανία - Μεξικό 0-1
Σουηδία - Ν. Κορέα 1-0

2η αγωνιστική (23/06)
Ν. Κορέα - Μεξικό 1-2
Γερμανία - Σουηδία 2-1

3η αγωνιστική (27/06)
Ν. Κορέα - Γερμανία 2-0
Μεξικό - Σουηδία 0-3

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Σουηδία 2-0-1 5-2 6
2. Μεξικό 2-0-1 3-4 6
------------------------------------------
3. Νότια Κορέα 1-0-2 3-3 3
4. Γερμανία 1-0-2 2-4 3

7ος όμιλος
1η αγωνιστική (18/06)
Βέλγιο - Παναμάς 3-0
Τυνησία - Αγγλία 1-2

2η αγωνιστική (23-24/06)
Βέλγιο - Τυνησία 5-2
Αγγλία - Παναμάς 6-1

3η αγωνιστική (28/06)
Αγγλία - Βέλγιο 0-1
Παναμάς - Τυνησία 1-2

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Βέλγιο 3-0-0 9-2 9
2. Αγγλία 2-0-1 8-3 6
------------------------------
3. Τυνησία 1-0-2 3-7 3
4. Παναμάς 0-0-3 2-11 0

8ος όμιλος
1η αγωνιστική (19/06)
Κολομβία - Ιαπωνία 1-2
Πολωνία - Σενεγάλη 1-2

2η αγωνιστική (24/06)
Ιαπωνία - Σενεγάλη 2-2
Πολωνία - Κολομβία 0-3

3η αγωνιστική (28/06)
Ιαπωνία - Πολωνία 0-1
Σενεγάλη - Κολομβία 0-1

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Κολομβία 2-0-1 5-2 6
2. Ιαπωνία 1-1-1 4-4 4 (πέρασε στην επόμενη φάση λόγω λιγότερων καρτών -fair play- από τη Σενεγάλη)
---------------------------------------
3. Σενεγάλη 1-1-1 4-4 4
4. Πολωνία 1-0-2 2-5 3

Φάση «16» (30/6-3/7)
1) Νικητής 1ου ομίλου (Ουρουγουάη) - Δεύτερος 2ου ομίλου (Πορτογαλία) 2-1
2) Νικητής 3ου ομίλου (Γαλλία) - Δεύτερος 4ου ομίλου (Αργεντινή) 4-3
3) Νικητής 2ου ομίλου (Ισπανία) - Δεύτερος 1ου ομίλου (Ρωσία) 1-1 (3-4 πέν.)
4) Νικητής 4ου ομίλου (Κροατία) - Δεύτερος 3ου ομίλου (Δανία) 1-1 (3-2 πέν.)
5) Νικητής 5ου ομίλου (Βραζιλία) - Δεύτερος 6ου ομίλου (Μεξικό) 2-0
6) Νικητής 7ου ομίλου (Βέλγιο) - Δεύτερος 8ου ομίλου (Ιαπωνία) 3-2
7) Νικητής 6ου ομίλου (Σουηδία) - Δεύτερος 5ου ομίλου (Ελβετία) 1-0
8) Νικητής 8ου ομίλου (Κολομβία) - Δεύτερος 7ου ομίλου (Αγγλία) 1-1 (3-4 πέν.)

Προημιτελική Φάση (6-7/7)
9) Νικητής 1 (Ουρουγουάη) - Νικητής 2 (Γαλλία) 0-2
10) Νικητής 5 (Βραζιλία) - Νικητής 6 (Βέλγιο) 1-2
11) Νικητής 7 (Σουηδία) - Νικητής 8 (Αγγλία) 0-2
12) Νικητής 3 (Ρωσία) - Νικητής 4 (Κροατία) (07/07, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

Ημιτελική Φάση (10-11/7)
13) Νικητής 9 (Γαλλία) - Νικητής 10 (Βέλγιο) (10/07, 21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
14) Νικητής 11 (Αγγλία) - Νικητής 12 (11/07, 21:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

«Μικρός» Τελικός (14/7)
Ηττημένος 13 - Ηττημένος 14 (17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Τελικός (15/7)
Νικητής 13 - Νικητής 14 (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

TAGS:

Aποδοχή Cookies

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies της Google ή/και άλλων παρόχων διαφήμισης για την παροχή των υπηρεσιών του, για την εξατομίκευση διαφημίσεων και για την ανάλυση της επισκεψιμότητας. Η Google κοινοποιεί πληροφορίες σχετικά με την από μέρους σας χρήση αυτού του ιστότοπου. Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies.

Διαβάστε περισσότερα