Παγκόσμιο Κύπελλο 2018: Το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις
0az6tz4vuvtasumwudhv
Sports

Παγκόσμιο Κύπελλο 2018: Το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Αναλυτικά ώρες και μέρες προβολής

H μεγάλη γιορτή του ποδοσφαίρου ξεκίνησε και θα διαρκέσει μέχρι την Κυριακή 15 Ιουλίου με το μεγάλο τελικό τουΜουντιάλ 2018.

Κατά τη διάρκειά του, θα διεξαχθούν 64 αγώνες σε 12 γήπεδα των 11 πόλεων που θα το φιλοξενήσουν, ενώ ο τελικός θα γίνει στο «Λουζνίκι» της Μόσχας στις 15 Ιουλίου 2018.

Το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων του Μουντιάλ

Παρασκευή 22/6 15:00 Βραζιλία – Κόστα Ρίκα ΕΡΤ1
Παρασκευή 22/6 18:00 Νιγηρία – Ισλανδία ΕΡΤ1
Παρασκευή 22/6 21:00 Σερβία – Ελβετία ΕΡΤ1

Σάββατο 23/6 15:00 Βέλγιο – Τυνησία ΕΡΤ1
Σάββατο 23/6 18:00 Νότια Κορέα – Μεξικό ΕΡΤ1
Σάββατο 23/6 21:00 Γερμανία – Σουηδία ΕΡΤ1

Κυριακή 24/6 15:00 Αγγλία – Παναμάς ΕΡΤ1
Κυριακή 24/6 18:00 Ιαπωνία – Σενεγάλη ΕΡΤ1
Κυριακή 24/6 21:00 Πολωνία – Κολομβία ΕΡΤ1

Δευτέρα 25/6 17:00 Ουρουγουάη – Ρωσία ΕΡΤ1
Δευτέρα 25/6 17:00 Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος ΕΡΤ2
Δευτέρα 25/6 21:00 Ισπανία – Μαρόκο ΕΡΤ1
Δευτέρα 25/6 21:00 Ιράν – Πορτογαλία ΕΡΤ2

Τρίτη 26/6 17:00 Δανία – Γαλλία ΕΡΤ1
Τρίτη 26/6 17:00 Αυστραλία – Περού ΕΡΤ2
Τρίτη 26/6 21:00 Νιγηρία – Αργεντινή ΕΡΤ1
Τρίτη 26/6 21:00 Ισλανδία – Κροατία ΕΡΤ2

Τετάρτη 27/6 17:00 Νότια Κορέα – Γερμανία ΕΡΤ1
Τετάρτη 27/6 17:00 Μεξικό – Σουηδία ΕΡΤ2
Τετάρτη 27/6 21:00 Σερβία – Βραζιλία ΕΡΤ1
Τετάρτη 27/6 21:00 Ελβετία – Κόστα Ρίκα ΕΡΤ2

Πέμπτη 28/6 17:00 Σενεγάλη – Κολομβία ΕΡΤ1
Πέμπτη 28/6 17:00 Ιαπωνία – Πολωνία ΕΡΤ2
Πέμπτη 28/6 21:00 Αγγλία – Βέλγιο ΕΡΤ1
Πέμπτη 28/6 21:00 Παναμάς – Τυνησία ΕΡΤ2


Σάββατο 30/6 17:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1
Σάββατο 30/6 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1

Κυριακή 1/7 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1
Κυριακή 1/7 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1

Δευτέρα 2/7 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1
Δευτέρα 2/7 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1

Τρίτη 3/7 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1
Τρίτη 3/7 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1

Παρασκευή 6/7 17:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1
Παρασκευή 6/7 21:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1

Σάββατο 7/7 17:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1
Σάββατο 7/7 21:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1

Τρίτη 10/7 21:00 Ημιτελικός ΕΡΤ1

Τετάρτη 11/7 21:00 Ημιτελικός ΕΡΤ1

Σάββατο 14/7 17:00 Μικρός τελικός ΕΡΤ1

Κυριακή 15/7 18:00 Τελικός ΕΡΤ1

Aποδοχή Cookies

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies της Google ή/και άλλων παρόχων διαφήμισης για την παροχή των υπηρεσιών του, για την εξατομίκευση διαφημίσεων και για την ανάλυση της επισκεψιμότητας. Η Google κοινοποιεί πληροφορίες σχετικά με την από μέρους σας χρήση αυτού του ιστότοπου. Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies.

Διαβάστε περισσότερα