Η Παρί Σεν Ζερμέν ήθελε να βάλει τις βάσεις πρόκρισης στα προημιτελικά του Champions League, από την πρώτη αναμέτρηση με την Ρεάλ Σοσιεδάδ και το πέτυχε νικώντας 2-0. Πρωταγωνιστής ήταν ο Κιλιάν Εμπαπέ, ο οποίος έβαλε το πρώτο γκολ ενώ είχε συμμετοχή και στο δεύτερο που σημείωσε ο Μπράντλι Μπαρκολά.

Βέβαια η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε δύσκολες στιγμές στο πρώτο ημίχρονο καθώς η Ρεάλ Σοσιεδάδ "πατούσε" καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο. Οι γηπεδούχοι είχαν μια καλή στιγμή με τον Κιλιάν Εμπαπέ για να δικαιολογήσουν την παρουσία τους.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cz53bevzpmtt)
Η Σοσιεδάδ κυκλοφορούσε καλύτερα την μπάλα ενώ είχε και δοκάρι με τον Μερίνο προς το φινάλε του πρώτου 45λεπτου.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cz53w4w1303l)

Ο Εμπαπέ άνοιξε το σκορ για την Παρί Σεν Ζερμέν και ολοκλήρωσε ο Μπαρκόλα

Στο δεύτερο ημίχρονο η Παρί Σεν Ζερμέν βγήκε αποφασισμένη να δείξει πως παίζει στην έδρα της και θα πάρει αυτό που θέλει. Έτσι ο Κιλιάν Εμπαπέ άνοιξε το σκορ στο 58' κι έφερε την ηρεμία στους Παριζιάνους.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cz549z0icjuh)
Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cz54i8qrqf55)

Για να έρθει και το δεύτερο γκολ με τον Μπράντλι Μπαρκολά στο 70' να φέρει πιο κοντά την Παρί Σεν Ζερμέν στην πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cz54pwikgotl)