Εντυπωσιακά άνοιξε το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής της Superleague με την Κηφισιά να επικρατεί του ΠΑΣ Γιάννινα στην Καισαριανή με 4-2 σε ένα γεμάτο παιχνίδι.

Στην τελευταία θέση πλέον οι Γιαννιώτες με την ομάδα του Ντέιβιντ Νίλσεν να παίρνει μικρή βαθμολογική ανάσα στο ντεμπούτο του Δανού τεχνικού αφότου διαδέχθηκε τον Γιάννη Αναστασίου.

Από τα πιο... χορταστικά πρώτα ημίχρονα της σεζόν καθώς στο 34' το σκορ ήταν ήδη 3-2 μετά τα γκολ των Οζέγκοβιτς για το 1-0 στο 6', Ροσέρο για την ισοφάριση στο 10', Κρισιούμα για το 2-1 ένα λεπτό αργότερα, Παντελάκη για την εκ νέου ισοφάριση στο 23' και Λάντρε για το 3-2.

Εκ των πρωταγωνιστών της αναμέτρησης ο νεαρός Κωνσταντακόπουλος ο οποίος μοίρασε δύο ασίστ ενώ καθοριστική ήταν η αποβολή του Γκάρο στο 77' ο οποίος άφησε με 10 παίκτες τον ΠΑΣ.