Μια απίθανη Μπόρνμουθ εμφανίστηκε στο Ολντ Τράφορντ με τα «Κεράσια» να σκορπίζουν την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κερδίζοντας την με 0-3 χάρη σε γκολ των Σολάνκε στο 5', Μπίλινγκ στο 68' και Σενέσι στο 73' με τον Ουατάρα να σκοράρει ξανά για το 0-4 αλλά να βλέπει τον VAR να ακυρώνει το τέρμα του για επαφή με το χέρι.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Μπόρνμουθ στο Ολντ Τράφορντ με τους «Κόκκινους Διάβολους» να... μένουν στα ατομικά βραβεία του Νοεμβρίου (Τεν Χαχ καλύτερος προπονητής του μήνα, Μαγκουάιρ καλύτερος παίκτης του μήνα) και να βυθίζονται εκ νέου στην εσωστρέφεια.

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα η Νότιγχαμ προηγήθηκε νωρίς στο Γουλβερχάμπτον αλλά ισοφαρίστηκε πριν καν βγει το ημίχρονο από τους τοπικούς «Λύκους» και δεν κατάφερε να πάρει κάτι παραπάνω από το παιχνίδι αν και είχε ευκαιρίες. Η Μπέρνλι φλέρταρε με μεγάλο διπλό στον αγγλικό νότο αλλά ο Αντινγκρά ισοφάρισε για την Μπράιτον ενώ η Σέφιλντ πήρε σημαντική νίκη με... γκολάρα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.