Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του Nations League
3hg1djuv5zkwsuudes9d
Sports

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του Nations League

Μετά και την 6η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής του Nations League:

LEAGUE A

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γερμανία-Ολλανδία 2-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ολλανδία 4 8-4 7

Γαλλία 4 4-4 7

Γερμανία 4 3-7 2

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ελβετία-Βέλγιο 5-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ελβετία 4 14-5 9

Βέλγιο 4 9-6 9

Ισλανδία 4 1-13 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Πορτογαλία-Πολωνία 20/11

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Πορτογαλία 3 4-2 7

Ιταλία 4 2-2 5

Πολωνία 3 3-5 1

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Αγγλία-Κροατία 2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Αγγλία 4 6-5 7

Ισπανία 4 12-6 6

Κροατία 4 4-10 4

LEAGUE B

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τσεχία-Σλοβακία 1-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ουκρανία 4 5-4 9

Τσεχία 4 4-4 6

Σλοβακία 4 5-5 3

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σουηδία-Ρωσία 20/11

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ρωσία 3 4-1 7

Σουηδία 3 3-3 4

Τουρκία 4 4-7 3

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Β.Ιρλανδία-Αυστρία 1-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Βοσνία 4 5-1 10

Αυστρία 4 3-2 7

Βόρεια Ιρλανδία 4 2-7 0

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Δανία-Ιρλανδία 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Δανία 4 4-1 8

Ουαλία 4 6-5 6

Ιρλανδία 4 1-5 2

LEAGUE C

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σκωτία-Ισραήλ 20/11

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ισραήλ 3 4-2 6

Σκωτία 3 7-2 6

Αλβανία 4 1-8 3

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ουγγαρία-Φινλανδία 2-0

ΕΛΛΑΔΑ-Εσθονία 0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Φινλανδία 6 5-3 12

Ουγγαρία 6 9-6 10

Ελλάδα 6 4-5 9

Εσθονία 6 4-8 4

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Κύπρος-Νορβηγία 0-2

Βουλγαρία-Σλοβενία 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Νορβηγία 6 7-2 13

Βουλγαρία 6 7-5 11

Κύπρος 6 5-9 5

Σλοβενία 6 5-8 3

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σερβία-Λιθουανία 20/11

Μαυροβούνιο-Ρουμανία 20/11

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Σερβία 5 7-3 11

Ρουμανία 5 7-3 9

Μαυροβούνιο 5 7-5 7

Λιθουανία 5 2-12 0

LEAGUE D

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γεωργία-Καζακστάν 2-1

Ανδόρα-Λετονία 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Γεωργία 6 12-2 16

Καζακστάν 6 8-7 6

Λετονία 6 2-6 4

Ανδόρα 6 2-9 4

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σαν Μαρίνο-Λευκορωσία 0-2

Μολδαβία-Λουξεμβούργο 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Λευκορωσία 6 10-0 14

Λουξεμβούργο 6 10-4 10

Μολδαβία 6 4-5 9

Σαν Μαρίνο 6 0-15 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Μάλτα-Νησιά Φερόε 20/11

Κόσοβο-Αζερμπαϊτζάν 20/11

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Κόσοβο 5 11-2 11

Αζερμπαϊτζάν 5 7-2 9

Νησιά Φαρόε 5 4-9 4

Μάλτα 5 4-13 2

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΓΔΜ-Γιβραλτάρ 4-0

Λιχτενστάιν-Αρμενία 2-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Π.Γ.Δ.Μ. 6 14-5 15

Αρμενία 6 14-8 10

Γιβραλτάρ 6 5-15 6

Λιχτενστάιν 6 7-12 4

Aποδοχή Cookies

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies της Google ή/και άλλων παρόχων διαφήμισης για την παροχή των υπηρεσιών του, για την εξατομίκευση διαφημίσεων και για την ανάλυση της επισκεψιμότητας. Η Google κοινοποιεί πληροφορίες σχετικά με την από μέρους σας χρήση αυτού του ιστότοπου. Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies.

Διαβάστε περισσότερα