Ο Γιώργος Μπαρτζώκας συνεχάρη τους παίκτες του Ολυμπιακού στα αποδυτήρια, μετά τη νίκη με ανατροπή επί της Μονακό και την πρόκριση στον τελικό του Final Four της Euroleague.

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας ήταν απόλυτα ικανοποιημένος με την τρομερή εικόνα του Ολυμπιακού στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο φρόντισε να κρατήσει χαμηλούς τόνους ενόψει του τελικού με τη Ρεάλ Μαδρίτης, τονίζοντας ότι ακόμα οι Πειραιώτες δεν έχουν τελειώσει τη δουλειά που άρχισαν από τον Οκτώβριο.

«Συγχαρητήρια για την απάντησή σας στο δεύτερο ημίχρονο. Αντιπροσωπεύσαμε την ομάδα, το κλαμπ τον κόσμο με τον καλύτερο τρόπο αυτά τα 20 λεπτά που κυριαρχήσαμε.

Κερδίσαμε με 27-2 στο τρίτο δεκάλεπτο, ρεκόρ για την ιστορία της Euroleague. Η άμυνα που παίξαμε μας έδωσε αυτοπεποίθηση στην επίθεση. Ήταν κάτι αξιοσημείωτο.

Τώρα ας ηρεμήσουμε, κανένας πανηγυρισμός σας παρακαλώ, έχουμε δύο μέρες να τελειώσουμε τη δουλειά που αρχίσαμε τον Οκτώβρη. Συγχαρητήρια παιδιά», είπε χαρακτηριστικά ο Γιώργος Μπαρτζώκας.