Η 'Ωρα του Λαού - Ελληνοφρένεια best of
Η 'Ωρα του Λαού - Ελληνοφρένεια best of Θύμιος Καλαμούκης Αποστόλης Μπαρμπαγιάννης
Europa
Sports

Europa League: Συνέτριψε τη Φερεντσβάρος ο Ερυθρός Αστέρας, πέρασε από τη Ρώμη η Μπέτις

Στο Europa League ξεχωρίζει η πορεία της βελγικής Σεντ Γκιλουάζ, με τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς, την ώρα που η Μπέτις πέρασε από τη Ρώμη και ο Ερυθρός Αστέρας μπήκε στο κόλπο της πρόκρισης

Η 3η αγωνιστική του Europa League ολοκληρώθηκε με τα παιχνίδια που έγιναν το βράδυ της Πέμπτης. Ξεχώρισε η εντυπωσιακή νίκη του Ερυθρού Αστέρα επί της Φερεντσβάρος στο Βελιγράδι , 4-1, που τον ξανάβαλε στο κόλπο της πρόκρισης στη φάση των «32» του Europa League.

Η Μπέτις πέρασε από τη Ρώμη, επικρατώντας 2-1 της Ρόμα του Ζοσέ Μουρίνιο, ενώ εντύπωση προκαλεί η πορεία της βελγικής Σεντ Γκιλουάζ, που έχει τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς. Στον έκτο όμιλο επίσης γίνονται απίθανα πράγματα, αφού όλες οι ομάδες έχουν από 4 βαθμούς.

Το πανόραμα του Europa League (3η αγωνιστική)


Α’ όμιλος
Τα αποτελέσματα: Ζυρίχη-Αϊντχόφεν 1-5, Άρσεναλ-Μπόντο Γκλιμτ 1-0
Η βαθμολογία: Άρσεναλ 6 (5-1)*, Αϊντχόφεν 4 (6-2)*, Μπόντο Γκλιμτ 4 (3-5), Ζυρίχη 0 (3-9)
*Άρσεναλ και Αϊντχόφεν έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.

Β’ όμιλος
Τα αποτελέσματα: Φενέρμπαχτσε-ΑΕΚ Λάρνακας 2-0, ΑΕΚ-Ντινάμο Κιέβου 2-1
Η βαθμολογία: Φενέρμπαχτσε 7 (6-3), Ρεν 7 (6-4), ΑΕΚ Λάρνακας 3 (2-4), Ντινάμο Κιέβου 0 (2-5)

Γ’ όμιλος
Τα αποτελέσματα: Ελσίνκι-Λουντογκόρετς 1-1, Ρόμα-Μπέτις 1-2
Η βαθμολογία: Μπέτις 9 (7-3), Λουντογκόρετς 4 (5-5), Ρόμα 3 (5-4), Ελσίνκι 1 (1-6)


Δ’ όμιλος
Τα αποτελέσματα: Μάλμε-Ουνιόν Βερολίνου 1-1, Μπράγκα-Σεντ Γκιλουάζ 1-2
Η βαθμολογία: Σεντ Γκιλουάζ 9 (6-3), Μπράγκα 6 (4-2), Ουνιόν Βερολίνου 3 (1-2), Μάλμε 0 (2-6)

Ε’ όμιλος
Τα αποτελέσματα: Σέριφ-Σοσιεδάδ 0-2, Ομόνοια-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-3
Η βαθμολογία: Σοσιεδάδ 9 (5-1), Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 6 (5-3), Σέριφ 3 (3-4), Ομόνοια 0 (3-8)


ΣΤ’ όμιλος
Τα αποτελέσματα: Στουρμ Γκρατς-Λάτσιο 0-0, Μίντιλαντ-Φέγενορντ 2-2
Η βαθμολογία: Φέγενορντ 4 (6-4), Μίντιλαντ 4 (7-4), Λάτσιο 4 (5-7), Στουρμ Γκρατς 4 (1-6)

Ζ’ όμιλος
Τα αποτελέσματα: Φράιμπουργκ-Ναντ 2-0, Ολυμπιακός-Καραμπάγκ 0-3
Η βαθμολογία: Φράιμπουργκ 9 (7-1), Καραμπάγκ 6 (7-2), Ναντ 3 (2-6), Ολυμπιακός 0 (1-8)


Η’ όμιλος
Τα αποτελέσματα: Ερυθρός Αστέρας-Φερεντσβάρος 4-1, Μονακό-Τράμπζονσπορ 3-1
Η βαθμολογία: Φερεντσβάρος 6 (5-6), Μονακό 6 (4-2), Τράμπζονσπορ 3 (5-7), Ερυθρός Αστέρας 3 (5-4)