Με νέα ισοπαλία μέσα σε 24 ώρες ολοκλήρωσε ο Ολυμπιακός το δεύτερο φιλικό ματς επί πολωνικού εδάφους.

Οι «ερυθρόλευκοι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι, 2-2, με την Χάποελ Μπερ Σεβά, με τον Βαλμπουενά να «σώσει την παρτίδα» με το πρώτο του γκολ από την ημέρα που υπέγραψε στους Πειραιώτες.

Εκτός του Γάλλου μεσοεπιθετικού, σκόραρε για πρώτη φορά και ο Ντουρμισάι, ο οποίος, μάλιστα, άνοιξε το σκορ στο 28΄, μετά από σέντρα του Ποντένσε.

Έξι λεπτά μετά, οι Ισραηλινοί ισοφάρισαν με τον Μπεν Σαχάρ, ενώ κατάφεραν να προηγηθούν στο 60΄ με τον Χασελμπάινκ. Ο Ολυμπιακός γλίτωσε την ήττα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με το πέναλτι του Βαλμπουενά ( το κέριδσε ο ίδιος).

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Σα, Ελαμπντελαουί (70' Ανδρούτσος), Κούτρης (46' Τσιμίκας), Βούκοβιτς (73' Σεμέδο), Μπα (65' Παπαδόπουλος), Τοροσίδης (46' Γκιλιέρμε), Σουρλής (77' Μπρούνο), Γ. Μασούρας (65' Σολδάνο), Φορτούνης (65' Ραντζέλοβιτς), Ποντένσε (44΄ Βαλμπουενά), Ντουρμισάι (65' Γκερέρο).

Η ενδεκάδα της Χάποελ Μπερ Σεβά: Σέτκους, Μπεν Μπίτον, Γκόλντμπεργκ, Αμίτ Μπίτον, Μίγκελ Βίτορ, Σαμίρ, Σαμπάγκ, Σαφούρι, Μάριν, Χασελμπάινκ, Σαχάρ.