Επιστροφή στην Κανονικότητα Θανάσης Φουσκίδης Δημήτρης Κουνιάς Γιώργος Νόκος
Παρέμβαση 156 Στελεχών της ΟΝΝΕΔ
onned-simaies
Πολιτική

Παρέμβαση 156 Στελεχών της ΟΝΝΕΔ

Εν όψη των διαδικασιών για την εκλογή νέου προέδρου

Κείμενο-παρέμβαση έδωσαν στην δημοσιότητα 156 στελέχη της ΟΝΝΕΔ, εν όψει των εκλογικών διαδικασιών για την ανάδειξη του νέου Προέδρου. Το κείμενο - παρέμβαση είναι μια πρωτοβουλία 156 στελεχών της ΟΝΝΕΔ, αποτελούμενης από μέλη του Εκτελεστικού Γραφείου, 39 μέλη της κεντρικής επιτροπής, 8 προέδρους νομαρχιακών οργανώσεων πανελλαδικά, οργανώσεις πανεπιστημίων και ΤΕΙ πανελλαδικά,  εκπροσώπους σε επιστημονικούς και παραγωγικούς φορείς και εκλεγμένους δημοτικούς και περιφερειακούς συμβούλους. Οι υπογράφοντες έχοντας ως κοινή συνισταμένη την αναζήτηση ευρύτατων αλλαγών στις δομές και στους στόχους της παράταξης ώστε να πρωτοπορήσει για ακόμη μια φορά, συστρατεύονται με κύρια επιδίωξη την αλλαγή νοοτροπίας και τη μετεξέλιξη της οργάνωσης στις προκλήσεις που ανοίγονται.

Το κείμενο παρέμβαση της ΟΝΝΕΔ 2020 έχει ως εξής:

Η δική μας γενιά καλείται να αντιμετωπίσει με τον πιο βαρύ αλλά και άδικο τρόπο, τις επιπτώσεις της οικονομικής – πολιτικής – κοινωνικής κρίσης που μαστίζει τη χώρα μας. Δεν την προκαλέσαμε εμείς την κρίση αυτή, αλλά σε εμάς επιμερίζεται το μεγαλύτερο κόστος αλλά και το μεγαλύτερο μέρος της ευθύνης να πρωτοπορήσουμε και να καινοτομήσουμε για να βγούμε από αυτήν.

Η ΟΝΝΕΔ δεν μπορεί και δεν πρέπει να μείνει στα γνώριμα και προβλέψιμα μονοπάτια, στα οποία κινήθηκε τα προηγούμενα χρόνια. Οφείλει να επαναπροσδιορίσει το ρόλο της και να διαμορφώσει μία νέα ταυτότητα, αυτήν της ΟΝΝΕΔ 2020. Συγκρουόμενη με τις πελατειακές και λαϊκίστικες αντιλήψεις που  οδήγησαν τη χώρα στην κρίση και που δεν της επιτρέπουν να την ξεπεράσει.

Για να το πετύχει αυτό, πρέπει να αλλάξει τις δομές της:

•             Να γίνει ευέλικτη και αποτελεσματική, με μείωση των μελών της Κεντρικής Επιτροπής της όπου μπορεί να μην «χωράνε» όλοι, αλλά όσοι εντάσσονται θα αναλαμβάνουν ρόλους, θα παράγουν έργο και θα κρίνονται από αυτό.

•             Να «ξεπεράσει» τον τοπικό της χαρακτήρα και να εστιάσει στους επιστημονικούς φορείς και στους τόπους εργασίας.

•             Να καταστεί οργάνωση βάσης, έναντι οργάνωσης επαγγελματιών στελεχών.

Να μετεξελίξει το περιεχόμενο της:

•             Να αποτελέσει την οργανική μονάδα αμφισβήτησης της υπάρχουσας πολιτικής και να καταθέσει το δικό της σχέδιο πολιτικής που θα βασίζεται στην απασχόληση των νέων και στην ανάγκη «η δική μας γενιά, να συντηρήσει οικονομικά τις προηγούμενες».

•             Να παρέχει επιστημονική και πολιτική κατάρτιση, ως φορέας που συγκεντρώνει και ενώνει στους κόλπους της νέους πολλών ειδικοτήτων, ακαδημαϊκών και επαγγελματικών υποβάθρων.

Να διαγράψει τη δική της αυτόνομη πορεία:

•             Να πάψει να αποτελεί «προθάλαμο» της Νέας Δημοκρατίας, να διαθέτει τη δική της πολιτική ατζέντα που θα περιλαμβάνει ριζοσπαστικές ιδέες για την κοινωνική – πολιτική – οικονομική ανασυγκρότηση της Ελλάδας.

•             Να αποτελέσει θερμοκοιτίδα ανεξάρτητης σκέψης και να ασκεί εποικοδομητική και γόνιμη κριτική στον πολιτικό της φορέα, προκειμένου να βελτιώσει το πολιτικό του περιεχόμενο και την οργανωτική του επάρκεια,

•             Να θεσπίσει ασυμβίβαστο στα εκλεγμένα μέλη του Εκτελεστικού Γραφείου της να διορίζονται σε υπουργικά ή βουλευτικά γραφεία.

Να αποδείξει ότι είναι η νεολαία των αρίστων και όχι των αρεστών:

•             Να θεσπίσει την εσωτερική αξιολόγηση των μελών της.

•             Να θεσπίσει την υποχρεωτική επιστημονική και πολιτική κατάρτιση των εκλεγμένων στελεχών της.

•             Να αποτελέσει «εργαστήριο μελέτης» των μεταρρυθμιστικών σχεδίων που λαμβάνουν χώρα στην Ευρώπη και τις ΗΠΑ.

•             Να αναζητά, να αναθέτει ρόλο και να ενσωματώνει στην πολιτική της λειτουργία και σκέψη το ποιοτικότερο μέρος της ελληνικής κοινωνίας, των φοιτητών – αναπροσαρμόζοντας τον ρόλο της ΔΑΠ – ΝΔΦΚ από στενά φοιτητική παράταξη, σε πραγματικά φιλο – εκπαιδευτική νεολαία.

Οι ιδέες και οι προτάσεις μας δεν περιορίζονται αποκλειστικά σε αυτή τη θεματολογία. Οι ανάγκες των νέων και τα προβλήματα της εποχής καθορίζουν την πολιτική ατζέντα μας, χωρίς όμως να μεταβάλλεται η προσήλωση στις αρχές και τις αξίες που διέπουν το χώρο της μεταρρυθμιστικής κεντροδεξιάς.

Η αγωνία μας για το μέλλον δεν αφορά μόνον τη λειτουργία της ΟΝΝΕΔ, αλλά κυρίως το πώς αυτή θα μετεξελιχθεί από μία υπάρχουσα παράταξη νέων, σε μία νεολαία της οποίας η ύπαρξη θα δίνει νόημα και φωνή έκφρασης στους νέους της χώρας μας και θα κερδίζει το ενδιαφέρον και την εκτίμηση της ελληνικής κοινωνίας.

Η νέα ταυτότητα της ΟΝΝΕΔ, οφείλει να είναι η ταυτότητα των νέων που συνεχίζουν εν μέσω κρίσης να αγωνίζονται, να βελτιώνουν τις δεξιότητές τους, να ελπίζουν και να παράγουν ιδέες και πρωτοπορία στην πολιτική, εθνική υπερηφάνεια για την κοινωνία και υπεραξία για την οικονομία.

Ακολουθούν οι υπογραφές των στελεχών

α/α        Ονοματεπώνυμο             Ιδιότητα              Πόλη

1              Τσώκος Ανδρέας              Γραμματέας Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ              Αθήνα

2              Μεϊντής Κώστας              Γραμματέας ΔΑΠ - ΝΔΦΚ ΤΕΙ     Αθήνα

3              Μαυρομάτης Θανάσης                Μέλος Π.Ε. ΝΔ Αθήνα

4              Μάγγλαρης Αντώνης     Μέλος Π.Ε. ΝΔ Λάρισα

5              Βασιλειάδης Βσίλειος    Αντιπερειαφεριάρχης   Κεντρικής Μακεδονίας

6              Κούτσικος Βαλάντης      Μέλος Πολιτικού Συμβουλίου ΟΝΝΕΔ –Μέλος Κεντρικής Αντιπροσωπείας Τ.Ε.Ε.                Αθήνα

7              Μαχαιρώτης Νίκος         Μέλος Δ.Σ. Ιατρικού Συλλόγου Αθήνα

8              Γκούτης Σάκης  Μέλος Δ.Σ. ΓΕΩΤΕΕ          Αθήνα

9              Δελακουρίδης Γιάννης  Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ - Δημοτικός Σύμβουλος - Αντιπρόεδρος Ε.ΣΥ.Ν.         Ψυχικό - Αθήνα

10           Θεοχαρίδης Γιώργος      Δημοτικός Σύμβουλος   Κομοτηνή

11           Χριστόπουλος Βασίλης Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ - Αντιδήμαρχος         Αιγιο

12           Καλαϊτζής Νεκτάριος     Δημοτικός Σύμβουλος   Γέρακας

13           Τσουκαλάς Ανδρέας      Δημοτικός Σύμβουλος   Οιχαλία Μεσσηνίας

14           Χατζηκωνσταντίνου Κώστας      Μέλος Π.Ε. ΝΔ - Αντιδήμαρχος                 Κιλελέρ

15           Σκορδόπουλος Δημήτριος           Δημοτικός Σύμβουλος   Αγρινίου

16           Λαμνάτος Γιάννης           Αν. Γραμματέας ΔΑΠ ΤΕΙ              Πειραιάς

17           Μαυρίδης Παναγιώτης                 Μέλος Π.Ε. ΝΔ Θεσσαλονίκη

18           Συμεωνίδης Θεόδωρος Μέλος Π.Ε. ΝΔ Θεσσαλονίκη

19           Κώτση Ευαγγελία            Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ - Πρόεδρος Παραρτήματος Ανατολικής και Στερεάς Ελλάδος ΓΕΩΤΕΕ                Αθήνα

20           Θεοφίλης Ιωάννης          Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αθήνα

21           Αργυρόπουλος Παναγιώτης       Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αθήνα

22           Παραβατός Νικόλαος   Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αθήνα

23           Κοσσιώρης Χρήστος       Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αθήνα

24           Μανδραπίλιας Αναστάσιος        Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αθήνα

25           Κυρμηκίρογλου Δημήτριος         Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αθήνα

26           Κώττης Στέλιος Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αθήνα

27           Βαμβίνης Αθανάσιος     Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αθήνα

28           Σκαφιδάς Παναγιώτης  Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αθήνα

29           Ζιώγου Ματίνα                Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αθήνα

30           Καζάς Νίκος       Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Σέρρες

31           Λιούπας Ευθύμης            Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Σέρρες

32           Αραμπατζής Γιάννης      Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Ξάνθη

33           Μόρας Αθανάσιος          Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Βόλος

34           Μπαλτάς Σάκης               Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Ευρυτανία

35           Γκαλίτσιος Γιώργος         Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Λάρισα

36           Μανάνης Παύλος            Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Φλώρινα

37           Αντωνιάδης Βαγγέλης   Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Θεσσαλονίκη

38           Πέσιος Αντώνης               Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Πέλλα

39           Μαντοκούδης Δημήτρης             Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Πέλλα

40           Λουπεγίδης Τεο               Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ - Πρόεδρος ΟΝΝΕΔ Γερμανίας          Μόναχο

41           Τσιαδήμας Χρόνης          Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Λαμία

42           Αργυρίου Τέο    Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Θεσσαλονίκη

43           Μανόπουλος Γιώργος   Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Λάρισα

44           Χασιώτης Χρήστος          Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Λάρισα

45           Κυριάκης Γιώργος           Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Τρίκαλα

46           Ζάχος Γιάννης   Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Εύβοια

47           Μαρίνου Νικολίνα         Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αιτ/νία

48           Σταμουλακάτος Ηρακλής            Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αιτ/νία

49           Δημονίτσας Δημήτρης  Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αιτ/νία

50           Καρμπαδάκης Γιάννης Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αθήνα

51           Πατούνης Χάρης              Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αθήνα

52           Τσουκαλάς Κωνσταντίνος           Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Λάρισα

53           Βήττας Σπύρος  Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ         Αθήνα

54           Βαβικόλια Φωτεινή        Πρόεδρος Ν.Ε.  Σέρρες

55           Τατάρογλου Θανάσης Πρόεδρος Ν.Ε.  Κιλκίς

56           Κοσκερίδης Απόστολος                Πρόεδρος Ν.Ε.  Πέλλα

57           Νίκου Θανάσης                Πρόεδρος Ν.Ε.  Αιτ/νία

58           Μπαντουβάς Γιάννης    Πρόεδρος Ν.Ε.  Ηράκλειο

59           Βούλγαρης Γιώργος        Πρόεδρος Ν.Ε.  Λάρισα

60           Βούλγαρης Γιάννης        Πρόεδρος Ν.Ε.  Γρεβενά

61           Κοντογιάννης Κώστας   Πρόεδρος Ν.Ε.  Άρτα

62           Λυκούδης Μπάμπης      Υπεύθυνος Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ           Πειραιάς

63           Παπαδόπουλος Πάρης Υπεύθυνος Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ           Μεσολόγγι

64           Γεωργάκης Παναγιώτης               Υπεύθυνος Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ           Ιωάννινα

65           Φράγκος Γιώργος            Υπεύθυνος Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ           Πρέβεζα

66           Μεταξούλη Αναστασία                Υπεύθυνος Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ           Άρτα

67           Πάτρας Βασίλης               Υπεύθυνος Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ           Καστοριά

68           Παπαδόπουλος Γιώργος               Υπεύθυνος Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ           Σέρρες

69           Καραβασιάς Στάθης      Υπεύθυνος Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ           Δράμα

70           Σεργκέυ Στόροζικ            Υπεύθυνος Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ           Κατερίνη

71           Κλειτσάκης Αλέξανδρος               Υπεύθυνος Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ           Λάρισα

72           Κρεμασμένος Θάνος      Υπεύθυνος Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ           Ηράκλειο

73           Κέστος Σπύρος  Υπεύθυνος Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ           Πάτρα

74           Πιτσιας Αθανάσιος         Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Λάρισα

75           Σαξώνης Απόστολος       Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Λάρισα

76           Δούκας Αλέξανδρος      Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Λάρισα

77           Ισμαήλογλου Χαμδρά   Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Λάρισα

78           Λούζης Ζαχαρίας             Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Λάρισα

79           Αχείμαστος Ιορδάνης    Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Λάρισα

80           Ρούμπου Μαρία              Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Λάρισα

81           Γκίνης Σπύρος   Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Ηράκλειο

82           Χνάρης Ιωάννης               Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Ηράκλειο

83           Κουδουμάς Εμμανουήλ                Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Ηράκλειο

84           Αλεβιζάκη Μαρία           Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Ηράκλειο

85           Χαρκιωλάκης Ιωσήφ      Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Ηράκλειο

86           Κοσσυβάκης Κωνσταντίνος        Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Ηράκλειο

87           Ζέρβας Πέτρος Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Ηράκλειο

88           Γιλτίδης Γιώργος              Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Σέρρες

89           Πετραυράκης Μιχάλης Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Σέρρες

90           Παπασταύρου Γιώργος Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Σέρρες

91           Σαγματοπούλου Μαρία               Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Σέρρες

92           Τζούτζιος Νίκος                Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Σέρρες

93           Ντέτσικας Λάμπρος       Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Ιωάννινα

94           Ράπτη Αγγελική               Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Ιωάννινα

95           Κανέλος Αντώνης            Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Ιωάννινα

96           Σκαπαεδώνης Κώστας   Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Ιωάννινα

97           Δαλατσούδης Χρήστος Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Ιωάννινα

98           Καλτσούλας Ευάγγελος                Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Κατερίνη

99           Μπαλτσιώτης Στέλιος    Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Κατερίνη

100         Στόικος Χρήστος              Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Κατερίνη

101         Μπιτζιλής Κυριάκος       Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Κατερίνη

102         Αλεξιάδης Κώστας          Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Πρέβεζα

103         Καραβίας Δημήτρης      Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Πρέβεζα

104         Ασλάνης Στέλιος              Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Πρέβεζα

105         Αγγελή Αικατερίνη         Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Πρέβεζα

106         Θωμαϊδης Κυριάκος       Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Δράμα

107         Πετρετζής Νίκος               Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Δράμα

108         Μάρλας Χρήστος            Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Δράμα

109         Μακρής Βασίλης             Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Δράμα

110         Τσακαλίδης Αλέξανδος                Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Καστοριά

111         Βασιλειάδης Γιάννης     Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Καστοριά

112         Μακρυγιάννης Τάσος   Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Καστοριά

113         Σίψας Αλέξανδρος          Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Καστοριά

114         Καρτσαφλέκης Θύμιος Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Πειραιάς

115         Μαϊτού Γεωργία              Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Πειραιάς

116         Ισαακίδης Μάκης            Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Μεσολόγγι

117         Γκέρκης Θανάσης            Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Μεσολόγγι

118         Γραικός Γιώργος               Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Μεσολόγγι

119         Μαντζή Κωνσταντίνα    Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Αρτα

120         Σιτάρα Υπατία  Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Άρτα

121         Μάκαρη Μαρία               Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Άρτα

122         Βαβρέτου Μιρένα          Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Άρτα

123         Σπύρου Στέφανος           Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Άρτα

124         Πιτσιδιανάκης Γιάννης  Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Άρτα

125         Τραμπατζίδη Μαριάτζελα           Μέλος Γραμματείας Πόλης ΔΑΠ ΤΕΙ        Άρτα

126         Φάρου Κατερίνα             Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Θεολογικό Αθήνα

127         Κολοβός Νικόλαος          Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Θεολογικό Αθήνα

128         Βουγιουκλή Ζωή              Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Θεολογικό Αθήνα

129         Καλογήρου Γιώτα            Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Θεολογικό Αθήνα

130         Κυριάκου Θεώνη             Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Θεολογικό Αθήνα

131         Κοκότου Δέσποινα         Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Θεολογικό Αθήνα

132         Αργυρόπουλος Κωνσταντίνος   Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Θεολογικό Αθήνα

133         Κογιόνος Λουκάς             Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Γεωλογικό Αθήνα

134         Πλακιάς Βασίλης             Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Γεωλογικό Αθήνα

135         Κώττης Στέλιος Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Γεωλογικό Αθήνα

136         Καλογιάννης Ρίζος          Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Γεωλογικό Αθήνα

137         Καλογιάννης Νίκος         Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Γεωλογικό Αθήνα

138         Καραθανάση Γεωργία  Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Γεωλογικό Αθήνα

139         Γεωργατσέλης Μάριος Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Κοινωνική Θεολογία Αθήνα

140         Ιωαννίδου Ελένη             Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Κοινωνική Θεολογία Αθήνα

141         Καρούζος Παναγιώτης  Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Κοινωνική Θεολογία Αθήνα

142         Ντίνου Αλεξάνδρα - Μαρία       Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Κοινωνική Θεολογία Αθήνα

143         Δρολάπα Μαρίσα           Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Κοινωνική Θεολογία Αθήνα

144         Ζησημόπουλος Ιωάννης               Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Κοινωνική Θεολογία Αθήνα

145         Μπάλκος Αναστάσιος   Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       Κοινωνική Θεολογία Αθήνα

146         Λυκουρέτζου Μαρία     Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       ΜΙΘΕ - Αθήνα

147         Γεωργία Μίχου Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       ΜΙΘΕ - Αθήνα

148         Τζωρτζίνα Κώτση             Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       ΜΙΘΕ - Αθήνα

149         Μιχαλολιάκου Σταυρούλα          Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       ΜΙΘΕ - Αθήνα

150         Νικολογιάννης Θάνος   Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       ΜΙΘΕ - Αθήνα

151         Μπαδογιάννης Νικόλαος            Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       ΠΟΛ/ΜΗΧ ΕΜΠ

152         Μαργαρίτης Στέφανος Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       ΠΟΛ/ΜΗΧ ΕΜΠ

153         Κορομιλάς Μένιος          Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       ΠΟΛ/ΜΗΧ ΕΜΠ

154         Καρούση Βάσω                Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       ΕΜΜΕ - Αθήνα

155         Κρητικού Σοφία               Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       ΕΜΜΕ - Αθήνα

156         Ροδίτη Μαρία   Μέλος Συσμβουλίου Σχολής       ΕΜΜΕ - Αθήνα

TAGS:

Aποδοχή Cookies

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies της Google ή/και άλλων παρόχων διαφήμισης για την παροχή των υπηρεσιών του, για την εξατομίκευση διαφημίσεων και για την ανάλυση της επισκεψιμότητας. Η Google κοινοποιεί πληροφορίες σχετικά με την από μέρους σας χρήση αυτού του ιστότοπου. Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies.

Διαβάστε περισσότερα